.:.Powrót do strony głównej.:.

,,Miłość"

 

        Z panią Alicją Zimnicką mieliśmy przyjemność pracować w dniu 20 maja, to jest w piątek, 2005 roku. Tradycyjnie już projektowe spotkanie rozpoczęliśmy od części teoretycznej. Mogliśmy nieco bliżej poznać panią Alicję, jej charakterystyczną twórczość i artystyczne inspiracje. Dla mnie osobiście było to przełomowe spotkanie. Swą spontanicznością, radością i entuzjastycznym nastawieniem rozbudziła nas wszystkich ! Powiedziała wprost, że czas wiosny, to czas szczęścia, przygód i miłości. Temat naszej pracy brzmiał właśnie "Miłość". Po tak pozytywnym rozpoczęciu, przepełnieni energią ruszyliśmy do pracy !
        Kolejny szok ! Okazało się bowiem, iż będziemy pracować na korku. Przy użyciu farb akrylowych, mieliśmy na niewielkich korkowych kwadratach, przedstawić "Miłość". Oczywiście powstały najróżniejsze interpretacje. Niesamowita była atmosfera w czasie pracy. Pani Alicja potrafiła perfekcyjnie pracować z naszą grupą. W czasie udzielania wskazówek, wszyscy pilnie słuchali, rozmawialiśmy swobodnie, nie czując wyraźnych barier, bo jak to określiła pani Alicja: "W końcu jestem niewiele starsza od Was."
        Tak upłynęły nam godziny. Zakończyliśmy, dzieła zostały ułożone i skomponowane w jedną całość. Każdy indywidualnie przybliżył reszcie charakter swej pracy. Podziękowaliśmy pieśnią, w której również zagościł "prześladujący" nas tego dnia entuzjazm.
 

       

       

 

 

 

 

        Alicja Zimnicka urodziła się w Puńsku, mieszka i tworzy w Warszawie. Studiowała na Wydziale wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prace jej są wykonane techniką batiku, maluje także na korku.